English Language Teaching

IMG_1529
IMG_2774
IMG_2788

Programmes

Faculty Programme Duration Degree Language Advisor Advisor E-mail

Program Hakkında

İngilizce Öğretmenliği Bölümü’nün misyonu; çokdilliliğin önemini benimsemiş, kendini sürekli olarak geliştirmeyi amaçlayan, İngiliz Dili Eğitimi alanında donanımlı, çağdaş dil öğretme bilgi ve yetilerine sahip, nitelikli İngilizce öğretmenleri yetiştirmektir. Gerekli kuramsal bilgi, beceri ve stratejilerle donatılarak öğrencilere verilen eğitimler, hem yabancı dili kullanma becerilerini geliştirmeye hem de öğretmenlik mesleğini etkin bir şekilde uygulayabilmek için gerekli olan mesleki altyapıyı kazandırmaya yöneliktir.

İngilizce Öğretmenliği Bölümü’nün vizyonu; çağdaş standartlara uygun bir şekilde yetiştirilecek geleceğin İngilizce öğretmenlerinin, hem yerel hem de uluslararası bağlamda yabancı dil eğitiminin iyileştirilmesine katkı sunmaları hedeflenmektedir.

 

Mezun Olduğunda Avantajları:

Mezunlarımız

Bölümümüzün mezunları, bilgi birikimleri, yaratıcılık, yenilikçilik ve özgün profesyonel yaklaşımlarıyla piyasadaki rekabet ortamında maksimum şansa ve daha iyi iş olanaklarına kavuşmak üzere eğitim aldıklarından aranan nitelikte bir profile sahip olacaklardır. İlköğretim, ortaöğretim ve yükseköğretim kurumlarının yanı sıra özel okullarda, kreşlerde, dershanelerde de görev alabilirler. İngilizceyi iyi öğrenmiş mezunlarımız turizm sektöründe, bankacılık sektöründe, halkla ilişkiler bölümlerinde ve uluslararası şirketlerin iç ve dış ticaret bölümlerinde kolaylıkla iş bulabilirler. Bunun yanı sıra hem resmi veya özel kurumlarda hem de bireysel olarak çevirmenlik yapabilirler.

Bölüm Spot Cümleler:

  1. Yabancı Dil Öğretim Yöntemlerini Her Yaştaki Bireylere Uyarlama
  2. Öğretmenlik Eğitimi ile İngilizce’nin Yapısına Hakimiyet
  3. Bilgisayar Destekli Yabancı Dil Öğrenimi
  4. Hem Ulusal Hem de Uluslararası Platformlarda İngilizce İletişim Becerisi
  5. Dil Öğretiminde Bilgi ve Beceriyi Başka Dillerin Öğretimine de Aktarma

 

Hangi Sınavlara Girmeden Önce Aldığı Eğitim Onu Bir Adım Öne Taşıyacak:

KPSS, YÖKDİL, YDS, TOEFL, IELTS, Cambridge Profiency Exam, ALES vb.