Foreign Languages School

Programmes

Programme Duration Degree Language Advisor Advisor E-mail Advisor Extension


Doç. Dr. Cemal Abdullah AYDIN
cemal.aydin@kisbu.edu.tr

Özgeçmiş

Sevgili Gençler.

Modern teknoloji kullanıcıları olarak, iletişimin akıl almaz bir hızla yaygınlaştığı dünyada yabancı dil bilmenin ne denli önem arz ettiğini en iyi bilenler sizlersiniz.

Uluslararası ortak anlaşma dili niteliğindeki İngilizce ve geniş bir coğrafyayı kapsayan İslam dünyasının ortak dili Arapça hem akademik çalışma yapmayı hedefleyenler hem çağdaş dünyanın iletişim imkanlarını kullananlar için vazgeçilmez iki dil olarak karşımıza çıkmaktadır.

Ticaret ve kültürün küreselleşmesine ilave olarak son zamanlarda yaşanan baş döndürücü gelişmelerin siyasetten iş dünyasına kadar birçok alanda bu dillere olan ihtiyacı arttırdığı gün gibi aşikârdır.

Bu gerçeğin farkındalığıyla KISBÜ Yabancı Diller Yüksek Okulu, İngilizce ve Arapça hazırlık sınıflarında,  uzman akademik kadrosuyla uluslararası standartlarda eğitim fırsatı sunmakta, öğrencilerimize zihinsel, ‎duygusal ve sosyal yeteneklerini geliştirme imkanı sağlamaktadır.

Gayemiz, doğu Akdeniz’in akademik eğitim adası K.K.T.C.’mizde toplumumuza milli kültürünü, ülkesini ve ‎dünyayı tanıyan, çevresi ile iletişim kurabilen, akademik düzeyde çalışma yapabilen bireyler kazandırmaktır.

Bu kutlu ve bir o kadar da heyecanlı yürüyüşte bize yol arkadaşı olmaya var mısınız?


Doç. Dr. Cemal Abdullah AYDIN
Yabancı Diller Yüksekokulu Müdürü