2018-2019 Bahar Dönemi Online Ders Seçimi Bilgilendirme

Kıymetli Öğrencilerimiz,

2018-2019 Bahar dönemi ders kayıtları konusunda yapılacak işlemler aşağıdaki gibidir.

Bahar dönemi ders kayıtları için (ödeme yapması gereken öğrenciler) gerekli ödemeler Ziraat Bankası Gönyeli Şubesine Öğrencinin T.C. Kimlik Numarası ve İsmi ile  yapıldıktan sonra dekontun muhasebe@kisbu.edu.tr adresine gönderilmesi gerekir. Ödeme kontrolü yapıldıktan sonra on-line ders seçimi için Öğrenci Bilgi Sistemi ders kayıt işlemleri aktif hale gelecektir.

NOT: Ödeme işlemi bulunmayan öğrencilerimiz on-line ders seçim tarihlerinde doğrudan ders seçimlerini yapabileceklerdir.

ON-LINE Ders Seçimi

11-15 Şubat 2019 tarihleri arasında Öğrenci Bilgi Sisteminizde yer alan Ders ve Dönem İşlemleri menüsünün altındaki Ders Kayıt seçeneği ile işlemlerinize başlayabilirsiniz. Bu alanda dönem içerisinde almanız gereken derslerin listesi yer alır. Bu dersleri kayıt listenize ekleyerek Kesinleştir butonuna basıp danışman onayına göndermeniz gerekir. Danışmanınız kaydınızı inceleyerek varsa düzeltme ve öneriler doğrultusunda ders kaydınızı onaylayarak kesinleştirecektir. Bu aşama bittiğinde ilgili derslere kaydınız tamamlanmış olur. Onaydan itibaren güncel belgelerinizi Öğrenci İşlerinden talep edebilirsiniz.

Önemli Not : Belirtilen tarihler dışında online ders kaydı yapılamayacaktır.

Online ders seçimini yapamayan öğrencilerimizin ders kayıtları için 18-20 Şubat tarihleri arasında danışmanlarının eşliğinde ders kayıtlarını tamamlamaları gerekmektedir.

2018-2019 Bahar Dönemi Ders Kayıt Tarihleri

Bahar Dönemi Eğitim Ücreti Ödeme Tarihi: 1-8 Şubat 2019

Online Ders Kaydı: 11-15 Şubat 2019 ( Hukuk Fakültesi için Seçimlik Ders alacak öğrenciler)

Danışman Onaylı Ders Kayıt Dönemi: 18-20 Şubat 2019 ( Noter Vekaleti ile Danışman Onaylı Ders Kaydı Yapılabilmektedir.)

Bahar Yarıyılının Öğretim Başlangıcı ve Derslerin Başlangıcı: 18 Şubat 2019

Geç ve Cezalı Kayıtların Son Günü: 25 Şubat 2019