Öğrenci İşleri Genel Müdürlüğü


ÖĞRENCİ İŞLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

Servet Yalçınkaya

Kıbrıs Sosyal Bilimler Üniversitesi Öğrenci İlişkileri Bölümü, öğrencilerle üniversite yönetimi arasında köprü vazifesi gören bir birimdir. Öğrenciler, genel veya özel tüm sorunlarını, her konudaki dilek, istek ve önerilerini, Öğrenci İlişkileri Bölümü kanalıyla üniversite yönetimi ile paylaşabilirler.

Öğrencilerimizi, üniversiteye geldikleri ilk günden itibaren akademik donanımlarına ek olarak, kişisel, sosyal, kültürel, sanatsal ve bedensel gelişimleri açılarından da donanımlı ve bilinçli hale getirmek ve bu alanlarda yapılan etkinliklerle gerek iş gerekse sosyal yaşamlarında başarılı ve etkin bireyler olmalarını sağlayacak becerileri kazanacakları ortamı yaratmak Öğrenci İlişkileri Bölümü'nün en önemli misyonudur.

Bu misyonla kurulan Öğrenci İlişkileri Bölümü, öğrencilerin sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetleri yanı sıra ilgi duydukları tüm alanlardaki etkinlikleri desteklemekte, teşvik etmekte ve yönlendirmektedir.

Öğrencilerimiz ilgi duydukları alanlardaki etkinliklerini, birleşerek kurdukları öğrenci kulüplerinde gerçekleştirmekte olup, bu amaçla geniş bir yelpazede yer alan kulüpler, Öğrenci İlişkileri Direktörlüğü denetiminde çalışmalarını sürdürmektedir.

Öğrenci İlişkileri Bölümü ile öğrenciler arasında oluşturulan dinamik süreçte temel felsefe, öğrencileri, hazırlık sınıfından başlayarak, üniversiteden mezun oluncaya kadar geçen sürede akademik gelişimlerinin yanı sıra, onları ilgi, yetenek, eğilimleri ve kariyer hedefleri doğrultusunda eğitici etkinliklerle buluşturmak ve üniversite yaşamlarını daha renkli, eğlenceli ve keyifli hale getirerek üniversite içi entelektüel iklimi oluşturmaktır.

Öğrenci Kulüpleri ve Öğrenci Konseyi de faaliyet ve çalışmalarını ilgili Öğrenci Etkinlikleri Ofisi aracılığı ile Direktörlüğün gözetiminde aynı şekilde sürdürmektedir.

Öğrenci Kulüpleri

Öğrenci Kulüpleri akademik çalışmaların tamamlayıcı unsuru olarak üniversite yaşamının ayrılmaz parçalarıdır. Akademik çalışmalarının yanında entelektüel becerilerin geliştiği, iletişim kurmaya olanak veren, proje ve fikirlerin organize bir sosyallikle hayat bulduğu etkin ve üretken ortamlardır.

Fotoğraf Kulübü,

Müzik Kulübü,

Sinema ve Tiyatro Kulübü

Münazara Kulubü

Genç İlahiyatçılar Kulubü

Gezi Kulubü

Şiir ve Edebiyat Kulubü

Öğrenci Etkinlikleri Ofisi,

Kültür-Sanat ve sportif etkinlikler ile ilgilenen iki farklı masadan oluşur.

Kültür ve Sanat Etkinlikleri

Öğrencilerin hayatı ve dünyayı daha iyi tanımalarına ve değerlendirmelerine imkan sağlamak için her türlü kültür ve sanat olayını tanımak, bilmek ve gerçekleştirmelerine yardım etmek üzere hem öğrencilerimizin tertip ettiği etkinlikler hem de davetli sanatçı, kurum ve kuruluşların sergi, konser, konferans, söyleşi, gezi ve benzeri etklinliklerin düzenlenmesinde, duyurulmasında, başarılı bir şekilde gerçekleşmesinde öğrencilere yardımcı olur.

En az dersler kadar önemli olduğunu düşünen üniversitemiz öğrencilerimizin bireysel ve toplu olarak kültür ve sanat faaliyetlerinin içinde olmasını desteklemekte ve teşvik etmektedir.

SPOR ETKİNLİKLERİ OFİSİ

KISBÜ’de spor aktivitelerine öğrencilerin birbirlerini tanımaları, arkadaşlık ve dostluk ilişkilerini zenginleştirmeleri ve sağlıklı yaşam alışkanlıkları kazanmaları için özel bir önem veriliyor.

Öğrencilerimiz, kampüste, yurtlarda ve anlaşmalı tesislerde; basketbol, voleybol, futbol, badminton, masa tenisi, binicilik, yüzme, step aerobik ve fitness gibi farklı branşlarda gerçekleştirilen spor faaliyetlerine katılma imkanına sahiptir.