Kurumsal Gelişim Eğitim Programı, Kurumsal Yönetim Akademisi öncülüğünde, Kıbrıs Sosyal Bilimler Üniversitesi, Lefkoşa Yunus Emre Enstitüsü ve T.C. Başbakanlık TİKA işbirliğinde KKTC’de ilk kez Lefkoşa Yunus Emre Enstitüsü Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Daha önce Türkiye’de bir çok sivil toplum kuruluşunun kurumsal kapasitelerinin artışının sağlanması için eğitimler veren Kurumsal Yönetim Akademisi uzman eğitmen kadrosu 10-11-12 Mayıs tarihlerinde KKTC’de 30’a yakın STK’ya 6 farklı eğitim verildi.

Alanında uzman 6 eğitmen tarafından verilen eğitimlere katılan STK yöneticileri ile verimli bir 3 tam gün boyu eğitimler interaktif bir şekilde sürdürülmüş oldu.

“Kurumsal Yönetim ve Organizasyon” konusunda Prof. Dr. Nihat Erdoğmuş, “Gönüllü Yönetimi” konusunda Doç. Dr. Lütfi Arslan, “Proje Yazma ve Yönetme” konusunda Ömer Özdinç, “Dijital İmkanlar” konusunda Nihat Kılıç, “Medya İletişimi” konusunda Mehmet Ekin Vaiz ve “Mali Kaynak Geliştirme ve Yönetme” konusunda Dr. İbrahim Taşdemir katılımcılara konular hakkında detaylı bilgi verdiler.

Verilen eğitimler neticesinde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde faaliyet gösteren 30’a yakın sivil toplum kuruluşlarının kurumsal kapasitelerinin artması ve bu alanda çalışanların bireysel yetkinliklerinin gelişmesi noktasında STK’lara kurumsal destek sağlanılmış oldu.

Program sonunda eğitimi devam sorunu olmadan tamamlayanlara katılım sertifikası verildi.

 

 

Bir cevap yazın