KISBÜ’den Kıbrıs Vakıflar İdaresi’ne Nezaket Ziyareti

Kıbrıs Sosyal Bilimler Üniversitesi(KISBÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Tümer, KISBÜ Hukuk Fakültesi Dekanı Doç. Dr. Mehmet Köksal, KISBÜ Öğretim üyesi Prof. Dr. Hakan Üzeltürk ve Prof. Dr. Ergün Özsunay, Kıbrıs Vakıflar İdaresi Genel Mdürü Prof. Dr. İbrahim Benter’e nezaket ziyareti gerçekleştirdi.

Ziyarette fikir alışverişinde bulunulup Üniversitenin kuruluşundan itibaren yürüttüğü faaliyetleri ve topluma yönelik yapılan katkılar aktarıldı.

Alanında uluslararası sayısız çalışmaları olan Prof. Dr. Ergün Özsunay ise Hukuk alanında dünyadaki yeni gelişmeleri aktarıp Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti için yapılabilecek faaliyetlerden bahsetti.

Görüşme Kıbrıs Sosyal Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Tümer’in üniversite yayınlarından Kıbrıs Masalları ve Kıbrıs Türk Edebiyatı çalışması kitaplarını takdim ile sonlanmıştır.

KIBRIS VAKIFLAR İDARESİ
1571 yılında Kıbrıs’ta kurulan Kıbrıs Vakıflar İdaresi(Evkaf) 448 yıldır topluma yararlı vakıfların kurulmasına ve kurulan vakıfların yaşatılmasında öncülük etmiş ve etmeye devam etmektedir.

Eğitim, sağlık, kültür, spor ve birçok alanda yapılan faaliyetlere destek olan Kıbrıs Vakıflar İdaresi “Karşılık beklemeden iyilik yapmak” sloganıyla topluma yararlı faaliyetlere katkı koymaya devam etmektedir.

Özellikle İyilik Gönüllüsü gençlerin yaptığı yardım faaliyetleri toplumda büyük yankı uyandırmaktadır.