ICOAEF’19 V. Başarıyla Gerçekleştirildi.

Kıbrıs Sosyal Bilimler Üniversitesi, Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi, Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi ve Lefke Avrupa Üniversitesi iş birliği ile 9-10-11 Nisan 2019 tarihleri arasında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Acapulco Resort & Convention Otel’de düzenlenen International Conference on Applied Economics and Finance & Extended with Social Sciences (ICOAEF’19 V.) başarıyla gerçekleştirildi.

İktisat, İşletme, Finans ve tüm sosyal bilimler disiplinleri ile ilgili teorik ve uygulamalı konuların tartışılmasına imkân sağlayan konferansın açılış konuşmalarını Konferans Düzenleme Kurulu Başkanı ve Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Burak Darıcı yaparken Kıbrıs Sosyal Bilimler Üniversitesi adına Rektör Prof. Dr. Mustafa Tümer, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Türkiye Büyükelçisi Ali Murat Başçeri ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Başbakanı Tufan Erhürman konuşmalarını gerçekleştirdi.

Açılış konuşmalarının ardından kongrenin keynote konuşmalarına geçildi. İlk olarak Yıldırım Beyazıt Üniversitesinden Prof.Dr. Erdal Tanas Karagöl konuşmasını gerçekleştirirken ardından St.Petersburg Devlet Üniversitesinden Prof.Dr. Stanislav Tkachenko sunumu gerçekleştirdikten sonra Ted Üniversitesinden Doç.Dr. Semih Tümen eğitim ve çalışma piyasası sunumunu gerçekleştirdi. Keynote konuşmaları Sermaye Piyasası Kurulu Başkan Vekili Doç.Dr. Talat Ulussever’in konuşmaları ile devam ederken, Girne Amerikan Üniversitesinden Doktor Öğretim Üyesi Seyed Alireza Athari’nin konuşmaları ile sonlandı. Daha sonra konuşmacılara konferans organizasyon komitesi tarafından katılımları ve konuşmaları için teşekkür plaketleri takdim edildi

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi, Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi, Kıbrıs Sosyal Bilimler Üniversitesi ve Lefke Avrupa Üniversitesi iş birliğiyle düzenlenen ICOAEF’19 Konferansında Cezayir, Kamerun, Kanada, Almanya, Hindistan, Endonezya, İran, Ürdün, Kazakistan, Kuveyt, Malezya, Nijerya, Pakistan, Filipinler, Suudi Arabistan, Tayland, Tunus, Ukrayna, Birleşik Krallık ve Amerika gibi ülkelerden de katılımcılar yer aldı. 22 üniversiteden katılımın sağlandığı konferansta toplam 191 bildiri sunumu başarıyla gerçekleştirildi.

Konferansımızın ana sponsorlarından başta Kıbrıs Vakıflar İdaresi olmak üzere, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Merkez Bankası,Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi, Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi, Kıbrıs Sosyal Bilimler Üniversitesi, Lefke Avrupa Üniversitesi ve tüm destekçilerimiz ile katılım sağlayan tüm akademisyenlerimize teşekkürlerimizi sunuyoruz.