Çanakkale Destanı Yarışması Sonuçları Açıklandı.

KISBÜ-PARGEM’in ortaokul ve liseler arasında düzenlediği ‘Çanakkale Destanı’ temalı yarışmanın şiir ve öykü kategorileri için eserleri okuma etkinliği düzenlendi.

Eserler sahipleri tarafından juri üyelerine ve seyircilere okundu.

Jüri son değerlendirmeleri yaparak ilk üçe girenleri belirledi.

Diğer kategorilerin (resim, grafik tasarım ve fotoğraf) kazananları ile birlikte sertifika töreni ilerleyen günlerde düzenlenecektir.

Tüm eser sahipleri yaz aylarında ödül olarak Türkiye gezisine götürüleceklerdir.

 

Çanakkale Destanı Yarışması Sonuçları

ÇANAKKALE DESTANI – ŞİİR –ÖYKÜ-RESİM- GRAFİK TASARIM-RESİM ve FOTOĞRAF YARIŞMASI

 

ŞİİRLER

ESER1: Bu destanı yazmak için doğmadı mı mücahit?

Selcan Durmuş – BEAL

 

ESER2: Çanakkale Geçilmez

İrem Özduygu – BEAL                                                    2.GELDİ

 

ESER3: Çanakkale bir varoluş kavgası

Kadir Gökdemir-Hala Sultan 11/C                             3.GELDİ

 

ESER4: Zafer-I Hürriyet

Halil İbrahim Özdemir Hala Sultan- 11

 

ESER5: Zafere Giden Yolda

Tuğberk Kılıç – 20 Temmuz Fen Lisesi 11/A          1.GELDİ

 

ESER6: Özgürlüğe Bakan Maviler

Abdullah Tanrıtanır – Cumhuriyet Lisesi 12/B

 

ESER7: Ölüm Emri

Mehmet Çetin – Cumhuriyet Lisesi – 12/B

 

ÖYKÜLER

ESER1: Türklerdeki Vatan Aşkı

Öykü Coşkunsu – Çanakkale Ortaokulu 8/F

 

ESER2: Çanakkale Geçilmez

İzgi Abbasoğlu LTMK 8/A (Öğrt. Ayşe Uluöz)                       1.GELDİ

 

ESER3: Çanakkale Günlüğü

Safiye Vural – Namık Kemal Lisesi

 

ESER4: Çanakkale Geçilmez

Önel Su Göçenel – Namık Kemal Lisesi

 

ESER5: Çocuk Gözlerde Ölüm

Öykü Sıla Dağıstan – BEAL

 

ESER6: Mucize

Hatice Nur Gök – BEAL

 

ESER7: Çanakkale

Aysema Köksal – BEAL

 

ESER8: Aşkın Savaşı Yendiği Yer

Çise Sucuoğlu Yandiği Yer- BEAL

 

ESER9: Vatan Sana Emanet

Kadir Samet Görmez – Canbulat Özgürlük Ortaokulu (0548 8600871)

ESER10: Kefensiz Yatanlar

Fatma Esra Görmez – 20 temmuz Fen- 12/E (05488600872)          3.GELDİ

 

ESER11: Kahramanlar Aynı Kişilerdir

Narin Atak – 20 Temmuz Fen  10/D                         2. GELDİ

 

ESER12: Ölüm der durur, yine de yaşarsın

Zeynep Çopur 20 Temmuz Fen 11/A

 

ESER:13 (isimsiz)

Mehmet Alp Cevit – Hala Sultan 6 B (0548 8658455)

 

ESER14: Tek Vatan, İki Arkadaş, Nice Kardeşler

Ömer Gök – Cumhuriyet Lisesi 10/A

 

RESİM

ESER1: Truva

Hamide Sima Aydınlı- Çanakkale Ortaokulu 6 /G

 

ESER2:

Diren Doğan – Çanakkale ortaokulu 6/F                               3.GELDİ

 

ESER3:                                                                                 2.GELDİ

Muhammed Mustafa Dursun-  Çanakkale Ortaokulu 6/G

(Öğrt.: berna Tosunoğlu)

 

ESER4: Seyit Onbaşı                                                      1.GELDİ

Bülent Başkurt – Çanakkale Ortaokulu 6/G

 

 

ESER9: GRAFİK TASARIM                                             1.GELDİ

Yusuf Emir Tepe (0548 860 9510)

Halasultan ilahiyat Koleji-11/C

 

ESER10: FOTOĞRAF- BAYRAKLAR                            1.GELDİ

Berke Can AKYÜZ

BEAL-12 TM-D